5,3700   6,1200

BM Genel Sekreter Sözcüsü Dujarric: Suudilerin Türk yetkililerle iş birliği yapmasını umuyoruz

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin, Suudilerin Türk yetkililerle iş birliği yapmasını umuyoruz. dedi.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Dujarric: Suudilerin Türk yetkililerle iş birliği yapmasını umuyoruz

BM Genel Sekreter Sözcüsü Dujarri: Irak ın toprak bütünlüğüne saygı duyuyoruz

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (AA) - BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Irak'ın üniter yapısı, egemenlik ve toprak bütünlüğüne saygı duyduklarını söyledi.

Dujarric, basın brifinginde yaptığı açıklamada, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yapılan referandumu ve sonuçlarını yakından takip ettiklerini, tüm taraflara ihtiyaç halinde yardım sunabileceklerini belirtti.

"Irak'ın üniter yapısı, egemenlik ve toprak bütünlüğüne saygı duyuyoruz." ifadesini kullanan Dujarric, bununla hem Irak hükümetinin hem de IKBY'nin halkın korunması konusunda verdikleri sözlerden memnuniyet duyduklarını kaydetti.

İki tarafın da itidal ve sükunet çağrısı yaptığını, BM'nin de bu çağrıya katıldığını dile getiren Dujarric, BM Irak Yardım Misyonu'nun (UNAMI) Irak'ın tamamında insani yardım, kalkınma, insan hakları ve siyasi konularda çalışmayı sürdüreceğini söyledi.

Mustafa Keleş Muhabir: 

Lütfen kaldırma isteği için aşağıdaki formu doldurunuz.