Bakan Sarıeroğlu: 2 bin 500 engelli ataması yapılacak

Bakan Sarıeroğlu: 2 bin 500 engelli ataması yapılacak

Kaynağından Oku Ekonomi Benzer Haberler biihaber.com da takip et Takip Et Haberi Kaldır

Bu yılın son 3 ayında 2 bin 500 engelli atanacak


ANKARA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Geçtiğimiz ay içerisinde Sayın Başbakanımızın katılımı ile 2 bin 500 kardeşimizin atamasını yaptık. İnşallah yılın son 3 ayında yine bir 2 bin 500 engelli atamamızı gerçekleştireceğiz." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından Keçiören Ihlamur Kasrı'nda düzenlenen "2002'den 2023'e Engelsiz Türkiye" etkinliğine katıldı.

Ankara İl Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezinin çalışmalarıyla tüm Türkiye'ye örnek olduğunu belirten Sarıeroğlu, merkez çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

"Biliyorsunuz gönüllerimiz bir, baktığımız yön bir, hepimiz ülkemizin geleceği için güzel duygular içindeyiz." diyen Sarıeroğlu, 16 yıldır engellilerin hayatın her alanında etkin olmaları için çok büyük çalışmalar ortaya koyduklarını söyledi.

Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

"Bugün artık engelli kardeşlerimizin yüzü gülüyor. Bundan sonraki dönemde bugüne kadar yaptıklarımızın fazlasını yapmak için omuzlarımızda çok fazla sorumluluk olduğunu biliyoruz. Geçmişten miras kalan bütün sorunları çözmek için 16 yıldır çalıştık. Belli bir aşamaya getirdik. Bugün engelli kardeşlerimiz tüm engelleri aşarak bizleri gururlandıran çok önemli başarılara imza atıyorlar. Çok daha fazlasını sizlerle beraber el ele gönül gönüle önümüzdeki dönemde de yapmayı sürdüreceğiz. Her alanda devrim niteliğinde düzenlemeler yaptık. İstihdamla ilgili önemli adımları hayata geçirdik. 2002'de kamuda istihdam edilen engelli sayımız 5 binlerde iken bugün 10 kat daha artırmış durumdayız ve 55 bin rakamına geldik."

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak üzerinde en fazla odaklandıkları konunun istihdam olduğuna değinen Sarıeroğlu, bu alanı daha fazla açmak istediklerini bildirdi.

Bakan olduğunda gerçekleştirdiği ilk faaliyetinin engellilerin ataması olduğunu hatırlatan Sarıeroğlu, "Güzel bir başlangıç yapmıştık. O gün bir söz vermiştik, 'kontenjan sayılarını daha da artırmak için gayretimizi ortaya koyacağız' demiştik. Bununla ilgili Bakanlar Kurulu'nda bir sunum yaparak üzerine 5 bin kadro ihdası ile ilgili 2018 yılında kararımızı çıkardık. Geçtiğimiz ay içerisinde Sayın Başbakanımızın katılımı ile 2 bin 500 kardeşimizin atamasını yaptık. İnşallah yılın son 3 ayında yine bir 2 bin 500 engelli atamamızı gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

Bakan Sarıeroğlu, geçtiğimiz haftalarda Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavını (EKPSS) yaptıklarını hatırlatırken, bu konuda dünyada tek örnek olduklarını bildirdi.

Sarıeroğlu, "27 farklı alanda hiçbir ülkede olmayan hassasiyetle titizlikle uygulanan bir sınav sistemimiz var. Başarıyla tamamlandı. İnşallah bu sonuçlarla birlikte eğer ki 4 sene içerisinde girdiği bir başka sınavda varsa en yüksek hangisinden puan aldıysa atamamızı o puana göre gerçekleştireceğimiz düzenlememizi de hayata geçirdik." dedi.

Muhabir: Barış Gündoğan

Diğer Kaynaklardan

2 bin 500 lira maaşla, acil 20 bin eleman aranıyor
2 bin 500 lira maaşla, acil 20 bin eleman aranıyor

İstanbul Oto Galericileri Oto Alım Satım Yıkama Yağlama Esnaf Odası Başkanı Kenan Taşlıdağ, İstanbulda toplamda 6 bin civarında oto yıkama yağlamacı olduğunu belirterek, "Bir işletmede çalışan sayısı ortalamada 8-10 olabiliyor, hatta 20ye kadar yükselebiliyor. Aylık ortalama 2 bin 500 lira gelirle çalıştıracak acilen 20 bin elemana ihtiyacımız var." dedi.

Mynet3 gün 9 saat önce
Kaynağından OkuBenzer Haberler biihaber.com da takip et 2 bin 500 lira maaşla, acil 20 bin eleman aranıyor Takip Et

En Çok Okunanlar

haberlerdenevar.com

© Copyright 2016 Haberlerdenevar.com ( Met-Ay Bilişim Ltd.Şti. ) - Tüm Hakkı Saklıdır.